Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Põhiseaduskomisjon otsustas saata esimesele lugemisele Reformierakonna fraktsiooni algatatud seaduseelnõu, mille eesmärk on lõpetata ebaeetiline olukord, kus süüdimõistetud või kehtiva ametialase kuriteo karistusega isikul on võimalik kandideerida kohalikku volikogusse, Riigikogusse või Euroopa Parlamenti. Komisjoni seisukoht on toetada eelnõu esimese lugemise lõpetamist.

„Täna arutati Riigikogu põhiseaduskomisjonis Reformierakonna fraktsiooni algatatud kohaliku omavalitsuse valimise seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõud,“ ütles põhiseaduskomisjoni liige Kalle Laanet. Laanet lisas, et komisjon toetas esimese lugemise lõpetamist ning sellega nõustuti eelnõu eesmärgiga.

„Soovime tulevikus näha, et näiteks altkäemaksu võtmise eest süüdi mõistetud inimesel ei oleks võimalik uuesti kandideerida kohalikku volikogusse, Riigikogusse või Euroopa Parlamenti. Pole mõistlik lubada inimest kohalikku võimuorganisse juhul, kui ta on sellelt samalt omavalitsuselt varastanud. Paratamatult on selliseid juhuseid ilmnenud üle Eesti,“ märkis Laanet.

Täpsem info:

Kalle Laanet
Riigikogu Reformierakonna fraktsioon
[email protected]
5328 5630

Tagasiside