Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Kalle Laanet küsis tänases infotunnis justiitsminister Urmas Reinsalult meedias laialt negatiivset tähelepanu saanud Justiitsministeeriumi tasuta õigusabi projekti teenusepakkuja problemaatilise tausta kohta.

„Riigi tasuta õigusabi teenuse projekt on küsimusi tekitanud juba esimesest päevast alates,“ sõnas Kalle Laanet. „On jätkuvalt arusaamatu, kuidas toimub Justiitsministeeriumis lepingusse astumisel teise osapoole tausta uurimine ja millistele kriteeriumidele peab juriidilise isiku esindaja vastama.“

Laaneti sõnul peab näiteks avaliku teenistuse seaduse järgi olema ametnik väga kõrgete kõlbeliste omadustega. „Sellele, milline on Justiitsministeeriumi seisukoht eraõigusliku juriidilise isiku omaduste ja tausta osas, minister sisulisi vastuseid ei andnud.“

„See, et leping sõlmiti isikuga, kes on meedia teatel vaidlustanud 44 hagimenetlust, võlgneb 5 miljonit eurot oma lepingupartneritele, on ilmselgelt avalikkuse valuläve ületanud,“ sõnas Laanet.

„Ootasime justiitsministrilt sisulisi vastuseid avalikkuses tekkinud küsimustele, kuid kahjuks jäid need taas tulemata. Millegipärast tundub see taas kummardusena oma erakonna liikme poole,“ lisas ta.

Tagasiside