Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Kalev Lillo saatis sellel nädalal Riigikogu juhatusele ja Riigikogu Kantselei direktorile kirja, kus tundis huvi, miks Riigikogu saalis pole suurt Eesti lippu.

„Sügisistungjärgu esimestel päevadel oli kena vaadata, et istungite saali oli paigutatud sini-must-valge trikoloor. Aga juba kolmandaks istungipäevaks oli suur Eesti lipp saalist haihtunud. Kas eksisteerib reeglistik, mille alusel esimesed kaks päeva tohtis ja pidi Eesti lipp saalis olema, aga kolmandast päevast alates on see välistatud?“ uurib reformierakondlasest saadik Riigikogu spiikrilt ja teeb ettepaneku paigutada originaalsuuruses Eesti lipp saali alaliselt kõigile nähtavasse kohta, kus seda näeksid nii saadikud saalis kui külalised rõdul.

Kalev Lillo on riigilipu laiema kasutamise teemal sõna võtnud ka varem, soovitades muuhulgas omavalitsustel ette näha lipuväljakud ja kutsudes üles lipu kasutamise korda lihtsamaks muutma. Riigikogu esimees Ene Ergma lubas oma vastuses Lillole, et Eesti lipu väärikat kasutamist Toompeal parlamendisaalis hakatakse peatselt kindlasti arutama.
 

Tagasiside