Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Kalev Lillo, kes varsti juba aasta seisnud selle eest, Riigikogu saalis Toompeal oleks alaliselt meie riigilipp, tõdeb, et tänaseks on asjad liikuma hakanud ja sügisistungjärgul on lootust, et lipp leiab istungisaalis alalise koha.

„Riigikogu juhatus arutas asja aprillis ja otsustas moodustada töörühma, kuhu igas fraktsioonist kuulub kuni kaks inimest. Vaatamata pingsale jaanipäevaeelsele istungigraafikule, saime selle rühmaga ka korraks maha istuda ja teha sisulisi otsuseid. Kõik osalejad olid seda meelt, et lipp peab Riigikogu saalis leidma väärika koha. Lepiti kokku, et Riigikogu Kantselei võtab erinevatelt arhitektuuribüroodelt visandeid ja nende vahel saab juba augustiks valikut tegema hakata. Lõpliku valiku peab kinnitama juhatus ning kui valik tehtud, saaks riigilipp endale koha istungisaalis,“ rääkis Kalev Lillo.

Eesti lipu senisest laiema kasutamise eest seisev parlamendisaadik tuletab ühtlasi kõigile meelde, et 23. ja 24. juuni – Võidupüha ja jaanipäev, on lipupäevad ja jaaniööl lippu ei langetata.

Tagasiside