Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Reformierakonna fraktsioonis arutati rahandusministeeriumi esindajatega omavalitsuste rahastamisega seotud teemasid. Oluline on ära märkida, et Euroopa Liidu investeeringutest peab raha jõudma ka kohalikesse teedesse ja rattateedesse.

Arutelu juhtinud Riigikogu majanduskomisjoni liige Kalev Lillo sõnul peavad kohalikud teed olema kindlasti ka Euroopa Liidu järgmisel eelarveperioodil üks Eestis rahastatavaid eelisvaldkondi.

„Omavalitsused on Euroopa Liidu vahendite toel viimasel aastakümnetel ellu viinud sadu projekte puhta vee ja kanalisatsioon kordategemisest külakiige ehituseni. Tehtut tasub hinnata ning 2014. aastal algavaks järgmiseks eelarveperioodiks plaane teha. Eestis kohtab ka suhtumist, et Euroopa Liidu tõukefondide raha kukub otsekui taevast ja selle eest võib teha kõike. Tegelikult liigub see raha läbi riigieelarve ning selle kasutamisse tuleb suhtuda samamoodi kui Eesti maksumaksjatelt kogutud eelarverahasse – vastutustundlikult,“ rääkis Lillo.

Kasvama hakanud majandus võimaldab pakkuda juba lähitulevikus omavalitsustele teede korrashoiuks täiendavaid vahendeid. Kohalikele teedele planeeritakse 2012. aastal eraldada 17,4 miljonit eurot, mis on 40% enam kui käesoleval aastal.

 

Tagasiside