Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 Riigikogu liige Kalev Lillo saatis neljapäeval Riigikogu vastvalitud juhatusele kirja, milles kordas oma ettepanekut, et Riigikogu saalis võiks alaliselt olla suur sini-must-valge lipp.

Ettepaneku riigilipu alaliselt saali toomiseks tegi Lillo ka 2013. aasta septembris, mil juhtis Riigikogu juhatusele ja Riigikogu Kantselei direktorile saadetud kirjas tähelepanu, et sügisistungjärgu esimestel päevadel oli istungisaalis sini-must-valge trikoloor, aga juba kolmandaks istungipäevaks oli suur Eesti lipp saalist haihtunud ning kadunuks ta jäigi.

Uuele juhatusele saadetud kirjas kordas Riigikogu liige oma ettepanekut. „Paigutame alaliselt Riigikogu saali suure Eesti lipu. Usun, et Karjalaskepäevaks saame selle asja tehtud,“ kirjutas Kalev Lillo ja avaldab lootust, et esimene kiri, mille uus juhatus saab, ei sisalda liiga keerulist tööülesannet.

Reformierakonda kuuluv saadik soovitab kõigile Riigikogu liikmetele lipu kasutamist meenutada ja kasutamise reegleid tutvustada. „Aitame kaasa sellele, et meie riik oleks lipuehtes pidupäevadel ja rahvusvärvid ning patriotismitunne oleks meie südames iga päev,“ kirjutas Riigikogu liige uuele juhatusele saadetud pöördumises.

Tagasiside