Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni liige Kalev Lillo (Reformierakond) hindab Venemaa saamist Maailma Kaubandusorganisatsiooni WTO täisliikmeks Eesti jaoks positiivseks, kuid arvab, et eufooriasse sellest sattuda ei maksa.

Riigikogu majanduskomisjoni liige nõustub majandusministeeriumi hinnanguga, et kuigi WTO-ga liitumine ühtlustab mängureegleid, suurendab kindlust ning vähendab Venemaale eksportivate ettevõtete riske, jäävad poliitilised suhted endiselt mängima olulist rolli.

„Me ei tohi Venemaaga majandussidemeid arendades unustada ajaloolist kogemust. Kakskümmend aastat seda kogemust kinnitavad, et Venemaaga äri ajades on õige varsti platsis ka suurriiklikud huvid ja poliitika. Sääsk võib soovida ka härjaga kahepoolset võrdset suhet, kuid peab silmad lahti hoidma,“ rääkis parlamendisaadik.

„Oleme näinud, kuidas gaasitarned muutuvad Venemaa-poolseks survevahendiks ja kuidas kaubaautod seisavad piirijärjekordades nädalaid. Mul on raske uskuda, et see ühe lepingu jõustumisega päevapealt lõpeb. Venemaaga majandussuhteid arendades peaks Eesti hoidma end Euroopa Liidu ja Venemaa kahepoolse majandussuhtluse raamides,“ lausus Riigikogu liige.

Riigikogu Kirgiisi, Türkmenistani ja Venemaa parlamendirühmadesse kuuluv Lillo on varem korduvalt juhtinud tähelepanu vajadusele majandussidemeid arendada ka teiste endise Nõukogude Liidu alal asuvate riikidega, sealjuures Eesti arengukoostöö sihtriikide Moldova, Ukraina, Gruusia, Valgevene, Armeenia ja Aserbaidžaaniga.
 

Tagasiside