Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu juhatuse otsusega leidis Eesti lipp endale tänasest püsiva koha Toompea lossi istungite saalis.

Lipu saali toomise eestvedaja, Reformierakonna fraktsiooni liige Kalev Lillo saatis mullu septembris kirja riigikogu juhatusele ettepanekuga Eesti riigilipu riigi esindussaali toomiseks.

Esmaspäeval tegi ka põhiseaduskomisjon riigikogu juhatusele ettepaneku paigutada istungisaali Eesti Vabariigi ja Euroopa Liidu lipud.

Eile kogunes erakondadeülene Eesti lipu komisjon, mille ülesandeks on leida parim lahendus istungite saali riigisümboolika paigutamiseks. Riigikogu juhatusele tehti ettepanek seni vaid pidupäevadel saalis olnud riigilipp paigutada sinna alaliselt. Juhatuse otsusega jõudiski Eesti lipp täna riigi esindussaali.

„Tunnustan komisjoni tööd ja juhatust. Kuigi pole parimat professionaalset kujunduslahendust, on siiski olemas kindel poliitiline soov, et Eesti lipp tuuakse saali. Tänasest on originaalsuuruses riigilipp ajutise lahendusena riigikogu istungisaalis. Elu on näidanud, kuidas õnneks on ajutised lahendused need kõige kestvamad. Minu süda on rahul. Tegu on meie omariikluse sümboliga, mida tuleb senisest rohkem esile tõsta ja kasutada,” lausus Kalev Lillo.

Komisjon asus samuti otsima lahendusi trikoloori ja riigivapi väärikaima paigutuse osas. Esimeste tulemusteni võiks Lillo hinnangul jõuda jaanuaris.

Tagasiside