Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juht Kaja Kallas saatis peaminister Jüri Ratasele kirja, kus palus valitsuselt Riigikogu menetluses oleva tööjõukriisi leevendava eelnõu kohta kiirkorras arvamust avaldada.

“Tegemist on äärmiselt ajakriitilise eelnõuga, mille eesmärk on hoida juba Eestis olevat lisatööjõudu, mis täidab tööjõuturu lünki ja mida ei saa lahendada üksnes Eesti tööjõudu kasutades,“ märkis Kallas.

Kallas selgitab, et põhiseaduskomisjonis on välja toodud, et eelnõu kiirkorras menetlemiseks on vaja valitsuse arvamust, seda pole aga valitsusel aega olnud esitada.

Kallase sõnul ei ole näiteks põllumajanduses hooajatöötajatest sõltuvatel ettevõtjatel aega ja neil on seoses tööjõupuudusega süvenemas tõeline kriis, mis tekitab korvamatut kahju paljudele ettevõtjatele. Samale murele viitab ka Põllumajandus-Kaubanduskoda oma tänases (20.05.2020) pöördumises.

“Teeme Vabariigi Valitsusele ettepaneku kujundada kiirendatud korras välismaalaste seaduse muutmise seaduse (tööjõukriisi leevendamise seadus) 192 SE suhtes seisukoht, et Riigikogu komisjonidel oleks võimalus arutada tööjõukriisile lahendust pakkuvat Reformierakonna esitatud eelnõu esimesel võimalusel,” kirjutab Kaja Kallas.

Tagasiside