Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Toompeal Eesti välisesinduste juhtidega kohtunud Riigikogu majanduskomisjoni esimehe Kaja Kallase hinnangul tagab Eesti ekspordiedu jätkumise meie ettevõtlusorganisatsioonide ning välisesinduste koostöö.

„Eesti eksport on viimastel aastatel jõudsalt edenenud. Ettevõtjad on tublid ja formaalselt ei ole suuri piiranguid välisturgudele sisenemiseks. Eesti välisesinduste ja ettevõtjate koostöö saaks aga kindlasti olla parem ning selle edendamisel on mõlemal poolel oma roll,“ rääkis Kallas.

Tähtsaim on omavaheline tihe infovahetus, mis aitaks ettevõtjate arusaamu ja Eesti välisesinduste võimalusi lähendada. „Diplomaatide sõnul on olnud juhtumeid, kus riigi diplomaatiline esindus tuleb ettevõtjal meelde alles siis, kui on tekkinud probleeme. Samas oleks probleeme esindajate sõnul saanud ära hoida põhjalikuma ettevalmistusega. Samal ajal kurdavad ettevõtjad, et välisesinduste tegevus ei aita ärisuhete loomisele kaasa,“ vahendas Riigikogu majanduskomisjoni esimees parlamendi Euroopa Liidu Asjade Komisjoni ja väliskomisjoni ning diplomaatide ühiskohtumisel räägitut.

„Eesti välismajanduspoliitika elluviimisel on saatkondadel oma kindel roll. Ettevõtjatele on selle rolli mõistmisel ja oma äri eduks kasutamisel kõige enam abiks koostöö ja suhtlemine välisesinduste ja ettevõtlusorganisatsioonide vahel. Üks valdkond, kus esindused ettevõtjaid kindlasti aidata saavad, on nõuanded, kuidas mõista kohalikke tavasid ja võrgustikke, mis näiteks Türgis äri ajamisel on ülitähtsad. Samuti ei maksa unustada välisesinduste pingutusi investorite Eestisse toomisel, millele Eestis peaks vastama ettevõtlusorganisatsioonide tugi,“ lausus Kaja Kallas.

 

Tagasiside