Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni juht Kaja Kallas ütles lisaeelarve esimesel lugemisel parlamendis, et Reformierakond teeb eelarvesse kindlasti muudatusettepanekuid, aga on valmis koostööks, kui koalitsioon ei rakenda teerullitaktikat.

“Peame tegelema hetkel nende sammudega, mis on koheselt vajalikud. Paljude teemadega on mõistlik tegeleda paari kuu pärast, kui meil on selge, kaua tervisekriis kestab, millised on kahjud, kus on suurimad kaotused,” sõnas Kallas.

Kallase sõnul on eelarves mitmeid meetmeid, millega Reformierakond nõustub, nagu Kredexi toetused või tööturumeetmed. Oluline on, et need rakenduksid liigse bürokraatiata ja oleksid selge lõpptähtajaga.

“Lisaks vajalikele sammudele tundub see lisaeelarve nagu saagi jagamine, kus iga valitsuspartei peab midagi saama, kuid millel ei ole kriisi lahendamise ja inimeste aitamisega mingit seost. See on küüniline arvestades olukorras, kus maksude laekumine väheneb drastiliselt, abivajajaid on palju ja nagu juba enne öeldud, me ei tea, kui pikk see kriis on,” märkis Kallas.

Samuti on Kallase sõnul kummaline, et lisaeelarve ei sisalda valitsussektori kärpeid. “Olukorras, kus kogu erasektor peab koheselt ja kiiresti vähendama inimeste töötasusid või suisa koondama, tõmbama oma tegevust igatpidi kokku, tundub riik, kes oma kulusid ei kärbi, elavat mingis teises maailmas.”

“Loodan, et koalitsioonil on sisuline soov opositsiooni mõtteid ja ettepanekuid kuulata. Me oleme valmis koostööks ja aruteluks, kui koalitsioon ei rakenda teerullitaktikat,” lõpetas Kallas

Tagasiside