Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsiooni juht Kaja Kallas saatis täna teiste Riigikogu fraktsioonide esimeestele pöördumise ettepanekuga eraldada nn katuserahad tervisekriisiks ja laste vaimse tervise hüvanguks..

“Meil on käes tervisekriis ja ka majanduskriis ei ole kuidagi möödas. Laste vaimse tervisega on järjest suuremad probleemid. Täna tuli teade, et koroonaviirusega on nakatunud rekordilised 524 inimest. Sellise tempoga on meil haiglad jõuludeks täis,” kirjeldas Kaja Kallas olukorda.

Kallase sõnul tegelevad Riigikogu fraktsioonid samal ajal katuserahade jagamisega organisatsioonidele, mis on asutatud ainult mõne kuu eest. “Tervisekriis nõuab seda, et keskenduksime olulisele. Seetõttu on mul ettepanek: palun loobuge katuserahade jagamisest ja eraldage katuserahadeks ettenähtud 6 miljonit eurot tervisekriisi leevendamiseks ja laste vaimse tervise probleemidega tegelemiseks,” kirjutas Kaja Kallas fraktsioonide esimeestele.

“Praegu ei ole aeg jagada omadele ja mõelda ainult oma valijatele. Praegu on aeg mõelda kogu Eestile!” lõpetas Kaja Kallas.

Reformierakonna Riigikogu fraktsioon on neljandat aastat järjest loobunud katuserahade jagamisest. Kokku jagavad Riigikogu fraktsioonid katuserahadena tänavu 6.7 miljonit eurot.

Tagasiside