Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Rääkides täna algavast Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni kahepäevasest visiidist Harjumaale, ütles majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas, et Harjumaa on hea näide, kuidas võiks juurutada nn Targa Linna programmi, mis eeldab nii riigi, kohaliku omavalitsuse, elanike kui ka ettevõtjate koostööd.

Kaja Kallase sõnul on Tark Linn (ehk Smart City) initsiatiiv, mille on välja käinud Euroopa Komisjon. „Harjumaale koondatud ettevõtete näitel on hästi näha, kuidas ettevõtjad saavad panustada, tuues töökohad elukohtadele lähemale ning luues elukohtade lähedale nii vaba aja veetmise võimalusi kui ka kauplusi ning muid vajalikke teenindusasutusi,’’ lausus parlamendisaadik.

„Programmi peamine eesmärk on mõjutada linna ja elamuehitust selliselt, et vahemaad töö- ja elukohtade, kaupluste ja elukohtade, koolide ja lasteasutuste ning elukohtade vahel väheneksid ja seetõttu väheneks inimeste vajadus transpordi järele. Transpordi vähendamine aitab omakorda kaasa keskkonna säästmisele ja võimaldab inimestel kulusid kokku hoida,’’ ütles Kallas.

Neljapäeval kohtub Reformierakonna fraktsioon Raasiku põhikoolis vallavanem Aare Etsiga, kes annab ülevaate Raasiku valla tegemistest ja perspektiividest. Reedel külastatakse mitmeid Harjumaa ettevõtteid- Saku õlletehase AS, Lunden Food OÜ, Hekotek AS ning Tehnobalt Eesti OÜ Samuti kohutakse Keila linna uue linnapea Enno Felsiga.
 

Tagasiside