Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni esimees Kaja Kallas ütles täna Riigikogus elektroonilise side seaduse muutmise arutelul, et Eestisse võiks luua telekommunikatsiooni kompetentsikeskuse.

“Me kavatseme teha valitsusele ettepaneku luua Eestisse telekommunikatsiooni kompetentsikeskus, mis võiks toimida NATO ja EL-i toetusel ja koostöös erinevate tehnoloogifirmadega testimaks konkreetsete tootjate tehnoloogilisi lahendusi lähtuvalt turvalisuse ja julgeoleku nõuetest,” ütles Kallas ja lisas, et algatus kinnistaks Eesti e-riigi kuvandit ning muudaks ehk kogu maailma veidi teadmistepõhisemaks.

Kallase sõnul võiks keskuse luua kas iseseisvana või siis juba olemasoleva NATO Küberkaitsekoostöö Keskuse või Euroopa Liidu IT-agentuuri uue allüksusena. “Eesmärgiks võiks olla, et selle uue kompetentsikeskuse sertifikaat oleks tulevikus kvaliteedimärgiks ja garantiiks, millest lähtudes ei pea kasutajad kõhklema ei konkreetse seadme ega selle tootja kvaliteedis ega turvalisuses,” kirjeldas Kallas.

Kaja Kallas nentis, et küberturvalisus saab tulevikus meile iga päevaga üha olulisemaks, sest kogu maailm „küberistub“ aina kiiremas tempos ning see toob kaas nii uusi, täiesti adumatuid võimalusi kui sama adumatuid riske.

“Meid ootavad ees tehnoloogilised valikud, aga me peame neid tihti tegema lähtudes usust, kahtlustest ja hirmudest. Tehnoloogia valik ei peaks olema usuküsimus, ta peaks põhinema teadmistel. Hetkel ongi meie ja tegelikult kogu maailma dilemma see, et me ei tea,“ ütles Kallas.

Tagasiside