Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige ja kahekordne olümpiahõbe Jüri Jaanson kohtus Põltsamaal linnapea Jaan Aiaotsa ning sihtasutuse Sõpruse Park nõukogu liikmetega.

„Arutelu peateemaks oli 1991. a. Eesti iseseisvuse taastamise eest hääletanud ja Põltsamaa lähedale Sõpruse pargi rajanud Ants Paju mälestuse jäädvustamine ning pargi edasine käekäik,“ rääkis Jüri Jaanson. Lepiti kokku, et 23. septembriks kutsutakse Põltsamaa linnavalitsuse poolt kokku laiapõhjaline ümarlaud, mis hakkab vaagima pargi tulevikku pärast selle rajaja Ants Paju lahkumist.

„Kindlasti vajab varsti juba nelikümmend aastat püsinud traditsioon hoidmist ja jätkamist. Loodan, et kodanikualgatus ning omavalitsuse initsiatiiv leiavad Sõpruse pargi tulevikku kujundades kenasti tasakaalu,“ lisas Jaanson, kinnitades, et nii tema kui ka teised olümpiamedalistid soovivad pargi püsimisele kindlasti kaasa aidata.

Sõpruse pargi rajamine Põltsamaale algas Jõgeva noorteklubi Hekto ja Ants Paju eestvedamisel 8. mail 1973. Parki on istutanud puid paljud kultuuri- ja sporditegelased ning Eestit külastanud riigijuhid.
 

Tagasiside