Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjoni liikme Jüri Jaansoni (Reformierakond) sõnul on valminud ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooni ratifitseerimise seaduseelnõu eesmärgiks kaitsta kõigi puudega inimeste inimõigusi ja põhivabadusi. Samuti edendab see lugupidamist nende loomupärase väärikuse suhtes.

Nagu ka teistes Euroopa Liidu liikmesriikides, moodustavad Eestiski puudega inimesed märkimisväärselt suure elanikkonnagrupi, millest omakorda on tingitud vajadus võtta meetmeid nende õiguste kaitse edendamiseks ja võrdsete tingimuste loomiseks.

Jüri Jaansoni sõnul kasvatab seaduseelnõu vastuvõtmine puuetega inimeste eneseteadlikkust. „Konventsioon aitab puudega inimestele luua võrdsed võimalused ühiskonna teiste liikmetega. Riigid on kohustatud rakendama ja tutvustama meetmeid, et edendada puudega inimeste õigusi ja vähendada võimalusi diskrimineerimiseks,’’ ütles sotsiaalkomisjoni liige Jüri Jaanson.

Parlamendisaadik lisab, et konventsioon ei loo otseselt uusi õigusi, vaid kordab üle rahvusvahelistes aktides eksisteerivad õigused viisil, mis on suunatud puudega inimeste vajadustele ja olukorrale. Puuetega inimeste õiguste konventsiooni peaks nüüd ratifitseerima Riigikogu.
 

Tagasiside