Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liikmed Jüri Jaanson ja Kalev Lillo tutvuvad homme Harjumaa kõige uuema rattateega, mis sai asfaldi alla alles eelmisel nädalal ja kulgeb Sakust Männiku kaudu Tallinnasse.

„Tee valmis osana Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) projektist Harjumaa kergliiklusteede võrgustiku rajamiseks. Turvalist liiklemist ja sportimist tagava lõigu pikkuseks on kaks ja pool kilomeetrit. Kogu projekti raames rajatakse kolmes etapis 12,8 miljoni euro eest üle 63 kilomeetri uusi teid ja pööratakse tähelepanu kogu maakonda, sealhulgas Tallinna hõlmava ühtse rattateede võrgustiku loomisele,” rääkis Kalev Lillo, kes kuulub ka ise EASi nõukogusse ning on Harjumaa rattateede olukorra ja arenguplaanidega tutvumise võtnud sellel suvel oma südameasjaks.

„Peale uue lõigu valmimist on Tallinna peredel koos lastega võimalik sõita turvaliselt jalgratastega näiteks populaarsele Vembu-Tembu maale,“ kõneles Riigikogu liige kahekordne olümpiamedalist Jüri Jaanson.

Huvi korral on ajakirjanikud ning teisedki huvilised oodatud koos Riigikogu liikmetega rattateega tutvuma ning kindlasti seda tulevikus aktiivselt kasutama. Rattasõit algab Saku vallamaja ees parklas kell 13.00.
 

Tagasiside