Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Endine haridusminister Jürgen Ligi (Reformierakond) esitas täna haridus- ja teadusminister Mailis Repsile arupärimise, miks plaanib valitsus koolivõrgu korrastamise asemel anda riigigümnaasiumid omavalitsustele üle.

„Kvaliteedi ja valikuvõimaluste nimel ning optimaalse paiknemise tagamiseks on Eesti riik seni võtnud vastutust gümnaasiumi- ja kutsehariduse eest enda kanda,“ lausus Jürgen Ligi arupärimises Mailis Repsile.

Endine haridusminister märkis, et valitsused on sõltumata haridusministri erakondlikust taustast ja ekspertide soovitusel seni hoidnud koolivõrgu korrastamise suunda.

„Riigigümnaasiumide loomine on tingitud eelkõige demograafilistest muutustest. Nad on olnud stiimul koolivõrgu optimeerimiseks ja võimalus suunata ressursid hariduse sisule, kvaliteedile, valikainete kättesaadavusele ja õpetajate palgale. Seda lahendust ei saa pakkuda ainult lisaraha, väikegümnaasiumid ei saa jätkusuutlikult pakkuda valikuvõimalusi, õpetajatele täiskoormust ega täispalka,“ rõhutas Ligi.

„Ministri vastupidised sõnumid on olnud seda enam murettekitavad, et riigigümnaasiumid on olnud edulugu,“ lisas riigikogu liige.

Ligi soovib teada, kuidas plaanib haridus- ja teadusminister gümnaasiumivõrku arendada ning kuidas mõtleb minister seostada Eesti hariduspoliitilised eesmärgid ja gümnaasiumivõrgu andmise omavalitsuste vastutusele.

Samuti soovib ta vastust, kuidas tagada koolivõrgu investeeringud, mille kate Euroopa Liidu eelarvest on olemas ainult koolivõrgu optimeerimise korral.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige

Jürgen Ligi
[email protected]
+372 5056547

Tagasiside