Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsioon esitas Riigikogule tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille tulemusena ei vähenda pensionide väljamaksed maksuvaba miinimumi ega suurenda maksukoormust.

„Riik on andnud pikaajalise lubaduse, et soodustab säästmist pensionisammastesse ning pensionieas töötamist. Maksuvaba miinimumi vähendamise ja ära võtmisega sissetuleku suurenemisel rikub ta seda lubadust. Sisuliselt toob pensionisammaste arvestamine maksuvaba miinimumi kaasa pensionide maksustamise, mida on lubatud vältida nii pensionide eraldi maksuvaba miinimumi kehtestamisega kui üleskutsetega liituda II ja III sambaga. Rumalasse olukorda satuvad ka fondihaldurid, kes on sammastega ühinemist soovitanud riigi lubatud tingimustel. Ilma pikaajalise säästu ja kauem töötamise soosimiseta pole võimalik saavutada elustandardi püsivat kasvu ühiskonnale ega rahuldavat sissetuleku asendusmäära pensionieas,“ selgitas Ligi.

Eelnõu näeb ette, et pensione ei arvestata maksuvaba miinimumi vähendamisel. „Pensionärid peavad teadma, et tänapäeva Eestis on vajalik ja oodatud iga tööd tegev ja tulu teeniv kodanik ning pensionide tõttu ei suurene kellegi tulumaksumäär”, märkis Jürgen Ligi.

Lisainfo:

Jürgen Ligi
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees
[email protected]
5056547

Tagasiside