Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikaitsekomisjon valis täna uueks komisjoni esimeheks keskkonnaministri ametisse asuva Mati Raidma asemele Reformierakonna fraktsiooni liikme Jürgen Ligi.

Mati Raidma sõnul on tal olnud au panustada riigikaitsekomisjoni esimehena riigikogus viimased kaheksa aastat Eesti kaitsepoliitika kujundamisse ning Eesti riigikaitsesse.

„Ettevaatavalt on valminud viimastel kuudel koostöös paljude ekspertide ning kaasamõtlejatega Reformierakonna “Rahvusliku julgeoleku strateegia” kui dokument tulevikuperspektiividest. Täna annan oma ametiposti üle heale ja kogenud kolleegile Jürgen Ligile veendunult, et selle riigikogu koosseisu riigikaitsevaldkonna olulisim eelnõu – riigikaitseseadus – saab menetletud ning sellega ka viimane nurgakivi valdkonna seadusruumis uuendatud,“ ütles Raidma.

„Värskendan hea meelega oma sidemeid riigikaitsega ja lihtliikmest suurem vastutus on väga motiveeriv. Erinevalt kaitseministriks oleku aegadest ei pea ma enam võitlema koostöö eest eri institutsioonide vahel, riigikaitse areneb põhiküsimustes üsna konsensuslikult. Suurim töö enne valimisi on kaua valminud riigikaitse seaduse menetlemine riigikogus,“ lausus Jürgen Ligi.

Eelmisel nädalal keskkonnaministri kandidaadiks nimetatud Mati Raidma teatas teisipäeval riigikaitsekomisjoni esimehe kohalt lahkumisest. Seaduse kohaselt valitakse parlamendikomisjoni esimees ja aseesimees üheaegselt salajasel hääletusel. Aseesimehena jätkab Aivar Riisalu.

Jürgen Ligi on Reformierakonna aseesimees. Ta on kuulunud Riigikogu VIII, IX, X ja XI koosseisu. 2005. aastast 2007. aastani oli Jürgen Ligi Eesti kaitseminister ning aastatel 2009-2014 rahandusminister.

Tagasiside