Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna Riigikogu saadikud küsivad täna parlamendi menetlusse antavas arupärimises kaitseminister Jüri Luigelt, kui suurt rahastust kaitsekulutusteks on Luik eelarveprotsessis küsinud.

“Koalitsioonipoliitikud on praegu andnud erinevaid signaale kaitsekulude kohta 2021. aasta eelarves. Räägitud on võimalikust üldsumma vähendamisest, kulude hoidmisest tänasel tasemel, aga ka võimalikust 300 miljoni eurosest investeeringu võimalusest,” ütles arupärimise algatanud Riigikogu liige Johannes Kert.

“Meie regiooni riigid Norra, Rootsi, Soome on tuntavalt juba tõstnud või tõstmas oma kaitsekulutusi eesmärgiga tõsta oluliselt kaitsevõimekust, muutes selle ohupildiga adekvaatseks. Eestis paistab antud vallas valitsevat stoiline rahu.”
Tema sõnul ei ole 2% SKPst kindlasti riigikaitse rahastamise tase, mis lubaks üles ehitada Eesti geopoliitilise asukoha vajadustega adekvaatsed kaitsevõimekused ja samas ka neid nõuetekohaselt üleval pidada.

Seetõttu paluvad Riigikogu liikmed kaitsminister Jüri Luigel vastata, millist summat on ta küsinud valitsuselt kaitsevõime lünkade täitmiseks, millise aja jooksul neile peaks rahastus tulema ning millistest allikatest tuleks kaitsevõime lünkasid rahastada.

Tagasiside