Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsioon viibis möödunud nädalalõpul visiidil Ida-Virumaal, kus tutvuti olukorraga Jõhvi, Kohtla-Järve, Kiviõli, Sillamäe, Narva, Iisaku ja Avinurme omavalitsusasutustes ja suuremates ettevõtetes.

Reformierakonna fraktsiooni saadikud tõdesid, et Toompeale levib siit kandist korruptsiooni ja riigivastasuse hõngu, mis tekitab piirkonna vastu umbusaldust, ning see võib olla üheks teguriks, miks maakonna probleemid on jäänud riigi tasandil unarusse.

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimehe Jaanus Rahumägi arvates ei saa Ida-Virumaa korruptsioonilembuse osas teha üldistusi. „Enamus omavalitsusi töötavad Eesti Vabariigis kehtivate seaduste järgi ja kohusetundlikult, kuid on ka omavalitsusi, kus käitutakse siiani bütsantslike normide järgi,” lausus Rahumägi. „See pärineb juba ajast, kui Ida-Virumaal oli vaene aeg ja mitmed ärimehed sidusid oma äri erinevate omavalitsustega ning täna ei lase vanad patud normaalsel turukeskkonnal tekkidagi.” Siiski nendib reformierakondlasest parlamendisaadik, et ka korruptsioonivastases võitluses Ida-Virumaal on hakanud asjad aeglaselt, aga seda kindlamalt liikuma.

„Mis puudutab riigivastasust, siis ei saa ka siin teha üldistusi. Ida-Virumaal on enamus venekeelsest elanikkonnast Eesti riigile väga lojaalsed ja rohkem kui paljud ilmselt oskaksid oodata. Samas arvestades Venemaalt suunatud eestivastase meedia suurt osakaalu, on paljud inimesed desinformeeritud Eesti riigis toimuvast. See omakorda räägib sellest, et siiani ei ole me suutnud massiivsele vene meediarünnakule piisavalt vastu seista.”

Lisainformatsioon: Jaanus Rahumägi 517 7779
Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimees, Reformierakond

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside