Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakondlane Jüri Jaanson ütles täna Riigikogu arutelul ettevõtlus- ja IT-ministri tegevusala kohta, et Eesti peab jätkuvalt soodustama innovatsiooni ja talentide siia meelitamist.

„Reformierakonna fraktsioon peab oluliseks innovatsiooni, digi- ja rohepöördega kiiret tegutsemist,“ sõnas ta. Jaanson rõhutas oluliste eesmärkidena tööjõutootlikkuse kasvu 110% ELi keskmisest ja teadus-arendustegevuse kulusid erasektoris 2%. „Riik peab siin järjepidevalt eeskuju andma oma 1% panusega,“ ütles Jaanson.

„Peame soodustama talentide siiatoomist. Sõjapõgenike puhul peame soodustama nende kiiret tööturule jõudmist. Sellele aitame siin Riigikogus seadusloomega hästi kaasa,“ märkis Riigikogu liige.

Jaanson lisas, et tähtis on riskikapitali kättesaadavuse parandamine teadusmahukate ja rohelist mõtteviisi soodustavate iduettevõtetele ja nende aitamine välisturgudele.

„Eesti kui digiühiskonna plaanis tuleb kiirelt jõuda kõigile kättesaadava ülikiire internetini ja turvalise ning usaldusväärse küberruumini. ITK sektori loodav lisandväärtust koos 5G, andmepilvede ning küberturvalisusega on siin alustalad keskseteks IT-teenusteks,“ ütles Jaanson.

Jaanson lisas, et digipööre on oluline ka tööstuses ja ettevõtluses ja sellesse tuleb jätkuvalt investeerida. „Reformierakond julgustab ministrit kiirelt edasi minema reaalaja ärikeskkonna rajamisega, mis annaks Eestile rahvusvahelisel turul konkurentsieelise,“ ütles Jaanson.

Tagasiside