Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Panditulumaksu kehtestamine koalitsiooni poolt on tänasel mustal kolmapäeval riigikogus arutatavatest eelnõudest kõige halvema mõjuga ja tähendab sisuliselt ettevõtte tulumaksu taastamist, leiab riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees Remo Holsmer.

„Laenamise varjus kasumi väljaviimise probleem Eestis on olemas, kuid IRLi ja valitsuse poolt välja pakutud panditulumaksu süsteemi juurutamisega karistatakse ka kõiki ausaid ettevõtjaid,” ütles Holsmer.

„Maksukorralduse seaduse järgi on maksu- ja tolliametil juba praegu võimalik hinnata ettevõtete vahelisi näilisi laene nende tegeliku sisu järgi ning uue ettevõtete maksukoormust tõstvat panditulumaksusüsteemi loomiseks puudub vajadus,” lisas ta. 

Holsmeri hinnangul tuleks tegelikult toetada maksu- ja tolliametit laenude kaudu kasumite Eestist väljaviimisega võitlemisel.

Rahanduskomisjoni aseesimehe sõnul on panditulumaks sisuliselt ettevõtte tulumaksu taastamine ja mõjutab väga paljude ettevõtete äritegevust negatiivselt, vähendades nende kasumit.

„Muudatus teeb ettevõtjate elu bürokraatlikumaks ja sunnib mõtlema erinevatele skeemidele, mis aga kindlasti ei aita kaasa laenude kaudu kasumi välja viimise tõkestamisele. Reformierakond uut panditulumaksusüsteemi kindlasti ei toeta,“ toonitas Holsmer.

Täna on riigikogus esimesel lugemisel maksude kobareelnõu, millega muuhulgas maksustatakse tagastamatud või pikaajalised laenud, mida tütarühing on andnud emaühingule või muule äriühingute ketis ülalpool asuvale äriühingule, samuti n-ö sõsarühingule, ning mis ületavad selle äriühingu võetud laenude ja tema omakapitali tehtud sissemaksete summat.

Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees

Remo Holsmer
[email protected]
+372 5033673

Tagasiside