Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjoni aseesimees Heidy Purga andis täna parlamendis üle arupärimise haridus- ja teadusminister Mailis Repsile, kus küsib, miks on valitsus loobunud plaanist minna üle eestikeelsele alusharidusele.

Purga sõnul on haridus- ja teadusministeerium „Eesti keele arengukavas 2021- 2035“ välja toonud strateegilise eesmärgi minna üle valdavalt eestikeelsele kooliharidusele. „Haridusminister peab põhjendama, miks on haridus- ja teadusministeerium loobunud plaanist alustada eestikeelse hariduse arendamist alusharidusest, et lapsed saaksid jätkata õpinguid eesti keeles järgmistel haridustasemetel,“ märgitakse arupärimises.

Heidy Purga lisas, et arupärijad soovivad ka teada, milline on haridus- ja teaduministeeriumi ajakava, et töötada välja eestikeelse hariduse arendamise plaan alates alusharidusest ning milline on plaani ajaraam ning vastutajad. Samuti palutakse vastuses välja tuua riigi eelarvestrateegias selleks protsessiks planeeritud eelarvevahendid.

Lisaks küsitakse, millised tegevused ja mis mahus on rahastatud 2021. aasta riigieelarves eestikeelse hariduse arendamiseks alates alusharidusest, et lapsed saaksid jätkata õpinguid eesti keeles järgmistel haridustasemetel.

Tagasiside