Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri eestvedamisel koguneb neljapäeval, 13. septembril kell 13.00 Riigikogus teistkordselt Liberalismi Akadeemia Vaba Mõtte Koda, mis seekord keskendub lastetoetuste tõusu reformile.

Esimene Vaba Mõtte Koja kokkusaamine toimus suve alguses. „Enne ürituse korraldamist olime veendunud, et laste ja peredega seotud teemad vajavad laialdast arutelu. Me ei pidanud pettuma inimeste soovis ja tahtes – positiivne tagasiside algatusele oli märkimisväärne. Konstruktiivse ja elava arutelu tulemusena, osalejate soovil ning teema olulisuse tõttu, jätkame üheskoos Vaba Mõtte Koja arutelude sarjaga, et pakutud ideid edasi arendada,’’ lausus sotsiaalminister Hanno Pevkur.

Pevkur märkis, et seekordne mõttekoda keskendub ühele enim tagasisidet saanud ideele – kuidas suunata toetused eelkõige neile, kes seda kõige rohkem vajavad. „Laste ja perede elukvaliteedi ning tulevikuväljavaadete parandamine on alati olnud selle valitsuse prioriteet ja on seda ka edaspidi. Kokkusaamise eesmärk on jõuda arusaamiseni, kuidas ideedega edasi liikuda ja millised tegevused selleks vajalikud on,’’ ütles Pevkur.

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon otsustas, et Hanno Pevkur, Urve Tiidus, Maret Maripuu ja Remo Holsmer esindavad saadikurühma koalitsioonierakondade moodustatavas töögrupis, mis hakkab arutama lastetoetuste tõusu reformi elluviimist. Lastetoetuste tõstmine on alanud parlamendihooaja kõige olulisemaks teemaks.

Liberalismi Akadeemia arutelude sarja Vaba Mõtte Koda sihiks on kaasata vabadust, vaba mõtet ja vaba ühiskonda hindavad mõtlejad, et sõnastada olulistes valdkondades Eesti järgmise 10 aasta eesmärgid ja lahendused nendeni jõudmiseks. Mõttekodade tulemusel valmib ideedekogumik “Eesti eesmärk 2022”. Liberalismi Akadeemia eesmärgiks on edendada liberaalset maailmavaadet, et seista vastu sotsialistlike meeleolude tõusule ühiskonnas.
 

Tagasiside