Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjoni liige ja e-riigi ekspert Hannes Astok kandideerib eelseisvatel kohalike omavalitsuste valimistel Tartu linnavolikokku.

„Tartu linna edukast käekäigust sõltub paljuski kogu Eesti tulevik. Tartu on viimase aastakümnega muutunud moodsaks maailmalinnaks ning tartlasena läheb mu kodulinna olevik ja tulevik mulle väga korda,” põhjendas Hannes Astok oma otsust kandideerida Tartu linnavolikokku Reformierakonna nimekirja kolmanda numbrina.

“Töötades Riigikogus olen ma Tartuga tihedalt seotud. Tartlased lähetavad mulle oma ettepanekuid seaduste muutmiseks ning pidevalt arutame muudetavate seaduste mõju Tartu linnale, inimestele ja ettevõtluskeskkonnale,” rääkis Astok. “Olles viimased kaks aastat olnud ka Tartu Linnavolikogu linnavarakomisjoni liige, on Tartu arenguküsimused mulle hästi teada.”

Enne Riigikokku valituks osutumist aastaid Tartu abilinnapea ja linnavolikogu aseesimehena töötanud Astoki sõnul sõltub Tartu areng tugevast visioonist ja selle täideviimise järjepidevusest. “Reformierakond on Tartu elu eest vastutav 12 aastat ning nüüd näeme selle töö häid tulemusi. Avatud on kaks rahvusvahelist lennuühendust, linnas tegutseb kümneid moodsaid, uusi tehnoloogiaid loovaid ettevõtteid, kiire internetiühendus on kõigi linlaste kasutuses. See pole mitte juhus, vaid järjekindla töö tulemus,” lisas Astok.

Tööpuudus on vaatamata majandussurutisele püsinud väga madalana, alla 5 %. Samas peab linn senisest enam panustama uuenduslikkusele, ettevõtluse ja ettevõtlikkuse arendamisele, et iga Tartu ettevõte oleks maailmas konkurentsivõimeline. “Igal tartlasel võiks kooli või ülikooli lõpetades olla vähemalt kaks head äriplaani miljonäriks saamiseks. Ja kui üks neist Tartus saab teoks, on tulemus igati kiiduväärt,” arvas Astok.
 

Tagasiside