Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

24. – 25. jaanuarini toimub Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni väljasõit Tartumaale, mille käigus kohtutakse kohalike elanikega, külastatakse ettevõtteid, koole ja spordiobjekte.

Reformierakonna Tartu maakonnaorganisatsiooni esimehe ja Jõgeva- ja Tartumaalt riigikogusse valitud Igor Gräzini sõnul on Tartumaa näol tegemist unikaalse maakonnaga, kus üldine areng ja teadus käivad käsikäes. „Teadusega on maakonnas seotud Tartu tehnopargi supertehnoloogiad, kõik maateadused, metsanduse uurimine, kalanduse areng ja keskkonna tehnoloogiad, Ülenurme lennutulevik, muuseumidest ERM ja Jääaja Keskus. Probleem on vaid selles, et Eesti kõrgeima tasemega teadus, infrastruktuur, k.a. teaduse ja tehnoloogia arenguga seotud inimeste elu ja nende panustusvõime kohalikku ellu, näiteks koolidesse, pole veel kaugeltki sellel tasemel, mis ta võiks olla. Tartu maakond on eeskätt Eesti tipp-teaduse kodukoht ja “roheline vöönd,” ütles parlamendisaadik.

Täna külastatakse muuhulgas Tartumaa Tervisespordikeskust, Alatskivi lossi, toimub kohtumine Peipsi sibula- ja kalakasvatajatega.

Visiidi teisel päeval toimuvad kohtumised Tartu Jaan Poska Gümnaasiumis, Mart Reiniku Koolis, Tamme Gümnaasiumis ja Tartu Täiskasvanute Gümnaasiumis. Lisaks külastatakse Tartu Lennujaama, Eesti Lennuakadeemiat ja Tartu Loomemajanduskeskust.

Reformierakonna fraktsiooni väljasõidud maakondadesse toimuvad vähemalt korra kvartalis. „Kohtumistel saadud tagasiside on Riigikogu liikmetele kindlalt abiks ka otsuste langetamisel Toompeal,“ lausus Gräzin.
 

Tagasiside