Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus läbis täna esimese lugemise notarite infosüsteemi ja õigusregistritega seonduv eelnõu. Edaspidi kiireneb notarite ja riiklike andmekogude vaheline elektrooniline suhtlemine ning lihtsustub tehingute tegemine.

„E-notari infosüsteemi ja riiklike registrite vahelise elektroonilise infovahetuse kasutuselevõtmise positiivset mõju tunnetab iga inimene, kes peab tegema tehinguid notari juures,” ütles õiguskomisjoni liige Erik Salumäe.

Tulevane seadus laiendab võimalusi notaritega suhtlemiseks digitaal-allkirja kasutades. Nii näiteks ei pea edaspidi inimene enam erinevatele notariaalset kinnitust nõudvatele ametiasutustele või ettevõtetele esitama mahukaid pabereid, vaid võib samad dokumendid saata digitaalselt allkirjastatuna elektrooniliselt. Samamoodi on võimalik igaühel digiallkirja kasutades saada notarilt informatsiooni notari poolt tehtud ja teda puudutavate ametitoimingute kohta elektrooniliselt.

Salumäe sõnul on parlamendil plaanis notarite infosüsteemi ja õigusregistri korrastamisele suunatud seadusemuudatused vastu võtta veel sellel aastal.

Täiendav info: Erik Salumäe 508 4203

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni nõunik

Tagasiside