Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakond ja Sotsiaaldemokraadid teevad ettepaneku jätta erakonnaseaduse muudatusest välja punkt, mis vabastaks erakondi alla 2500 krooniste annetuste tegijate avalikustamisest.

„Ilmselt oli selle punkti esialgne mõte vähendada erakondade bürokraatliku asjaajamist, kus iga väiksema ürituse osalustasu või liikmemaksu maksmine tuleb ametlikku aruandesse kirja panna. Kuna selline muudatus võimaldaks aga kuritahtlikel vähendada rahastamise läbipaistvust, siis on mõistlik taoline punkt uuest korrast välja jätta,” selgitas Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus.

„Erakonna rahastamise muudatuste peamiseks ja läbivaks jooneks peab olema ikkagi rahastamise kontrolli muutmine tõhusamaks,” ütles Pentus. „Muudatuste järgi peab Riigikogu erikomisjon saama õiguse kontrollida erakondade rahastamise aruandeid ka valimiste vahelisel ajal. Komisjon peab edaspidi jälgima annetuste korrektsust ja ka annetaja tegelikku võimet selliseid annetusi teha. Kui avalikkusel või komisjoni liikmetel tekib mõne konkreetse annetuse puhul kahtlus, kas kõik on ikka õige või korrektne, siis on komisjonil õigus erakondadelt täiendavaid andmeid ja ka dokumente nõuda. Kui erakondadelt saadud andmed komisjoni ei rahulda, siis peab erikomisjon pöörduma juba kirjaga politsei või maksuameti poole.”

Täiendav info:

Keit Pentus 504 0884, Reformierakonna fraktsiooni esimees

Eiki Nestor 518 3432, Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni esimees

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065

Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside