Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

„Euroopa Liiduga liitumiseks tehtavad struktuursed reformid on eeskätt vajalikud riigile endale ning alles seejärel liidule tervikuna,” ütles riigikogu liige Taavi Rõivas täna Sloveenias toimuval Maailmapanga konverentsil esinedes. Euroopa Liit tagab Rõivase sõnul eeskätt täpse fookuse ja sobiliku võrgustiku reformide elluviimisel.

Rõivase sõnul on uute liituvate riikide valitsuste väga oluliseks ülesandeks hoida oma riigi avalikkust pidevalt toimuvaga kursis: „Selgitus, et ühte või teist reformi või algatust nõuab meilt Euroopa Liit, tekitab vaid umbusku. Inimesed peavad muudatusi mõistma ja toetama,” ütles Reformierakonda kuuluv parlamendisaadik.

Rõivas lisas, et Eesti valitsused on liitumisele eelnenud ajal toonud selgelt välja ka liitumise negatiivsed küljed (näiteks kiireneva hinnatõusu), mis hoidis algselt toetuse Euroopa Liidule ühe väikseimana kogu regioonis, kuid toetus on viimase kolme aasta jooksul järjest tõusnud.

Maailmapanga Parlamentidevahelise Võrgustiku, Sloveenia valitsuse ning Maailmapanga Euroopa ja Kesk-Aasia regiooni korraldatud konverentsi eesmärk on jagada hiljuti liitunud riikide kogemusi liitumist planeerivatele riikidele. Konverentsil osaleb 40 parlamendi liiget kogu Euroopast ning konverentsi juhatab Maailmapanga asepresident Shigeo Katsu. Taavi Rõivase sõnul oli huvi Eesti kogemuse vastu väga suur, eriti tuntakse EL-ga tulevikus liituvates riikides huvi Eesti maksusüsteemi vastu.

Täiendav info: Taavi Rõivas 51 19 799

Teate koostas ja edastas: Peep Lillemägi,
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus 51 31 265

 

 

Tagasiside