Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Eerik-Niiles Kross edastas peaminister Jüri Ratasele arupärimise seoses Keskerakonna peasekretäri Mihhail Korbi väljaütlemistega ETV saates „Suud puhtaks“ Krimmi referendumi legitiimsusest.

„Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb väljendas 11.10.2017 ETV saates “Suud puhtaks” mõtet et, 2014. aastal Krimmi Vene illegaalse okupatsiooni tingimustes läbi viidud referendum oli legitiimne,“ ütles Kross. „Korbi sõnul inimesed tulid ja ütlesid oma arvamuse ning, et referendum oli “okei”.“

„Eesti, Euroopa liidu ja ÜRO kõrgemate tasandite kinnitatud seisukoht on, et Krimmi referendum oli ebaseaduslik ja rahvusvahelise õiguse rikkumine,“ lisas Riigikogu liige.

„Krimmi referendum viidi läbi nelja vene spetsnazi brigaadi ja vähemalt ühe merejalaväebrigaadi surve all. Samasuguse mudeli järgi rahvusvahelise õiguse rikkumist nägi maailm viimati 1940. aastal nn. valimiste läbiviimisel N Liidu tankide toel illegaalselt okupeeritud Eestis, Lätis ja Leedus. On traagiline ja piinlik, kui Eesti peaministrierakond ei suuda selles asjas üheselt mõistetavat hukkamõistu väljendada,“ ütles Kross.

Lisainfo:

Eerik-Niiles Kross
Riigikogu väliskomisjoni liige
[email protected]
5046509

Tagasiside