Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen ütles erakonna veebilehel antud pressikonverentsil, et üksikisiku tulumaksu alandamine ei tohi lõppeda 20-l protsendil nagu praegu kehtivas tulumaksuseaduses kokku lepitud. Reformierakond soovib tulumaksu vähendada aastaks 2011 18 ja aastaks 2015 12 protsendini.
 
Atoneni kinnitusel puudutab tulumaksu alandamine kõiki, kes käivad tööl, teenivad palka ja maksavad ausalt makse.” Tulumaksu alandamine suurendab motivatsiooni teenida rohkem, rohkem pingutada. Ükski inimene ei ole saatusest määratud olema madalapalgaline või kõrgepalgaline. Igaüks peaks püüdma ennast arendada, et teenida rohkem. Reformierakond on seisukohal, et Eestit viib edasi ainult see, kui selliseid inimesi on võimalikult palju. Aktiivsete inimeste loodud töökohtadest võidavad needki, kes ise pole ettevõtjaks loodud, kuid loodud ettevõtetes tööd saavad,” rääkis Reformierakonna aseesimees vastates küsijale, kes väitis, et tulumaksu alandamine teenib vaid kõrgepalgaliste huve.
 
Meelis Atonen lükkas ümber ka kriitika, et maksude alandamine vähendab eelarvelaekumisi ning seetõttu jääb vähem raha haridusele, meditsiinile ning sisejulgeolekule.
“Maksumäär ja eelarve suurus ei ole otseselt seotud. Oluline  ei  ole mitte kõrge maksumäär, vaid võimalikult kõrge sisemajanduse kogutoodang. Madalad maksud suurendavad konkurentsivõimet ja sellest kasvab Eesti majandus. Raha riigieelarvesse võib maksualandamise järel rohkemgi laekuda kui maksude tõstmise või kõrgete maksude samaks jätmise korral. Ka ettevõtte investeeritud kasumi tulumaksust vabastamine näitas ilmekalt, et juba mõne aasta pärast laekus ettevõtte tulumaksu oluliselt rohkem, kui enne seda. Võrdluses teiste riikidega kogub Eesti väiksema maksumääraga suhteliselt rohkem raha. Just seetõttu ollaksegi rahvusvahelises konkurentsis Eestile kadedad,” selgitas Atonen, kes Riigikogu rahanduskomisjoni esimehena riigi rahaasjadega hästi kursis on.
 
Meelis Atonen meenutas, et Reformierakonna majandusprogramm seab eesmärgiks Eesti jõudmise Euroopa viie jõukama riigi hulka. “Eeldusel, et Euroopa edukamate riikide majandus kasvab lähemal kümnel aastal kaks protsenti aastas nagu seni ja Eesti majandus seitse pool protsenti aastas, on see eesmärk kümne viieteistkümne aastaga täiesti reaalne,” lausus Atonen. “Reformierakond on ikka seadnud eesmärke, mis on alguses paljudele ebareaalsena tundunud. Tagantjärele on tulemusi kõik jagada tahtnud.”
 
Täiendav info:
Meelis Atonen 50 69 459
 
Teate koostas ja edastas:
Peep Lillemägi,
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
51 31 265
 
 
Kõiki esitatud küsimusi ja vastuseid saate lugeda aadressilt:
Tagasiside