Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna aseesimees Meelis Atonen ütles, et Reformierakond on vajadusel kindlasti nõus andma allkirja Arnold Rüütli toetuseks, et teda Riigikogus presidendikandidaadina üles seada.
 
“Arnold Rüütel on ametisolev riigipea ja kindlasti ei tohiks tema kandideerimine Riigikogus jääda selle taha, et Rahvaliidul, kuhu president kunagi kuulus, on parlamendis vaid 16 kohta. Pean igati riigimehelikuks, et lisaks Rahvaliidule annavad allkirja Arnold Rüütli ülesseadmiseks kandidaadina Riigikogus ka teised erakonnad, et Rüütel ei peaks asja eest teist tagant Riigikogu solvama või oma kandideerimise osas peitust mängima,” lausus Meelis Atonen.
Atonen meenutas, et Riigikogu põhiseaduslik kohustus on valida Eestile president. “Valimiskogu on rohkem nagu tagauks, mille kaudu parlamendis valimise nurjaminekul presidenditoolile lipsata,” ütles Reformierakonna aseesimees.
Sotsiaaldemokraat Janno Laur kirjutab tänases Postimehes, et kuna Rahvaliidul on Riigikogus 16 saadikut, presidendikandidaadi ülesseadmine parlamendis nõuab aga 21 allkirja, siis võiks ülejäänud viis Riigikogus esindatud erakonda Rüütli kandidaadina ülesseadmiseks ühe allkirja anda. “Reformierakonna ühe allkirja taha see asi küll ei jää,” kinnitas Atonen.
 
Täiendav info: Meelis Atonen 50 69 459
 
Teate koostas ja edastas: Peep Lillemägi,
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
51 31 265
 
Tagasiside