Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Reformierakonna fraktsioon esitas Vabariigi Valimiskomisjonile ettepaneku viia läbi turvauuringud, et olla veendunud valimistel mobiil-ID’d kasutades selleks vajamineva tehnoloogia sobilikkuses ja turvalisuses.

„Uuringu käigus tuleks tasakaalustatult käsitleda kõiki uue identifitseerimisvõimaluse rakendamise asjaolusid,” täpsustas Riigikogu majanduskomisjoni liige Hannes Astok.

Reformierakondlase Hannes Astoki arvates 2007. aasta Riigikogu valimised tõestasid, et e-valimised ja uus tehnoloogia võitsid valijate usalduse ning et Vabariigi Valimiskomisjon suutis e-hääletuse läbiviimiseks turvalise keskkonna edukalt ka rakendada. „Mobiil-ID rakendamine e-valimistel eeldab samatasemelist turvalisust kui seda oli ID-kaarti kasutades,” lausus Astok.

Reformierakonna arvates lisavad uued ja arenevad tehnoloogiad Eestile selles valdkonnas järjest uusi võimalusi, sealhulgas ka võimalusi valijate turvaliseks identifitseerimiseks.

E-hääletamine mobiil-ID`d kasutades loob uue ja mugava võimaluse valimistel osalemiseks ka neile kodanikele, kes palju reisivad või mõnel muul põhjusel traditsioonilistel valimistel osaleda ei saa.

Lisainformatsioon: Hannes Astok 509 1366

Teate koostas ja edastas: Karin Kalda 525 0065
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus

Tagasiside