Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Peep Aru sõnul kaitseme pensioniiga tõstes tänaseid ja tulevasi pensionäre.

Aru toonitab, et kõige suuremad kasusaajad on pensionärid, sest nende pension tulevikus kasvab. Aastaks 2027 on pensioniiga vaja tõsta 65. eluaastani, et tulevikus ei peaks vähendama pensione, tõstma sotsiaalmaksu ega kordades kasvatama sisserännet Eestimaale,’’ lausus Aru.

’’Kõik, kes on täna pensioniea tõstmise vastu, toetavad sellega pensionite vähendamist, kõrgemat sotsiaalmaksu ning suuremat sisserännet’’.

Aru lisab, et kui jätta pensioniea tõus ära, langeb tänane 42% keskmisest palgast moodustuv vanaduspension 32%-ni keskmisest palgast. ’’Pensioniea tõstmisega 2 aasta võrra võidaks riikliku pensionikindlustuse eelarve aastas 0,5% SKPst pikas perspektiivis,’’ ütles Aru.

Aru sõnul on tööjõumaksud Eestis suured ning neid tuleks pigem alandada. ’’Kõrged tööjõumaksud takistavad uute töökohtade teket ja ei aita kaasa
tööpuuduse vähenemisele. Tuleks kehtestada sotsiaalmaksu ülempiir, et motiveerida kõrgelttasustatud ja nendega kaasnevate töökohtade loomist Eestisse,’’ lausus Aru.

’’Pensioniea tõstmine kahe aasta võrra tähendab peale 2026. aastat 15 000–20 000 täiendavat töötavat inimest, mis aitab osaliselt leevendada tööealise elanikkonna vähenemisest tekkivat tööjõupuudust’’.

Reformierakond on seisukohal, et pensioneid ei tohi vähendada ei täna ega tulevikus. Pensionid peavad kasvama koos majanduse kasvuga.
 

Tagasiside