Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsiooni saadiku ja endise riigihalduse ministri Arto Aasa väitel on tänaseks päevaks lõplikult selge, et Ratase valitsusel puudub võimekus viia riigiasutusi pealinnast välja. „Esialgsest plaanist on alles ainult fassaad ja loosungid, sisuline tulemus aga pea olematu,“ ütles Aas.

„Loomulikult on asutuste kolimine keeruline protsess. See õnnestub ainult tugeva strateegia ja tervikliku lahenduse korral. Valitsusel peab olema pikaajaline vaade, kuidas tagada asutuste rahastamine ja kvalifitseeritud tööjõu kättesaadavus uues asukohas. Riik peab olema veendunud, et asutuste funktsioonid jätkuvad ja teenuste tase ei lange. Edukad ümberpaiknemised sünnivad mõistlike kokkulepete, mitte ühepoolse sunni mõjul. Sellist plaani aga valitsusel kahjuks pole, pole isegi täpset ülevaadet kogu protsessist,“ selgitas Aas.

„Praegu on selgunud, et paljud kolimised toimuvad ainult paberil, inimesed ja asutused tegelikult ei liigu või tehakse seda väga lühiajaliselt. Kõik varem välja hõigatud tähtajad on umbe jooksnud ja üha enam on teada loobumistest. Mõned haldusalad lihtsalt ignoreerivad kogu protsessi, mis tekitab omakorda trotsi ja vastupanu teistes. Tulemuseks on see, et kolimised toimuvad juhuslikult ja poolikult, mitte tervikliku plaani järgi. Paljudest maakondadest on kuulda varasemalt kunstlikult kõrgele aetud ootuste purunemisest,“ lisas Aas.

„Samal ajal pole aga valitsusest kuulda edasiminekut ametnike kaugtöö võimaluste parandamise või riigimajade teenuskeskustega, mis võiks paljudel juhtudel anda parema tulemuse kui mõne asutuste sildi ümber tõstmine,“ kommenteeris Aas.
Lisainfo:
Arto Aas
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige
[email protected]

Tagasiside