Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna fraktsiooni liikme Arto Aasa sõnul on ministeeriumite ühishoonesse kolimisest möödas pea üheksa kuud, kuid endiselt on teadmata mitme vana ministeeriumihoone edasine saatus. Aas soovib kirjaliku küsimusega riigihalduse ministrilt teada, kas ja millal leiavad need Eesti ühes kallimas piirkonnas asuvad objektid rakendust ning kui palju kahju on protsessi venimine maksumaksjale põhjustanud.

“2017. aastal valminud ministeeriumite ühishoone üks eesmärk oli efektiivsem ruumikasutus ja mitu miljonit eurot kokkuhoidu konsolideeritud tugiteenuste kaudu,“ sõnas Aas. „Ministeeriumite kolimisest on möödas juba pea üheksa kuud, aga tänaseni on mitme vana ministeeriumihoone tulevik ebaselge. Nii on saanud oodatud kokkuhoiust hoopis ebaefektiivne maksumaksja raha kulutamine,“ ütles Aas.

Aasa sõnul jääb talle arusaamatuks, kas asi on hoolimatuses või saamatuses, et protsess niimoodi venib. „Tegemist on Eesti kõige kallimas piirkonnas asuvate kinnisvaraobjektidega ja turul valitsevad väga soodsad ajad nii müügiks kui rentnike leidmiseks,“ lisas ta.

„Soovin riigihalduse ministrilt selgitusi hetkeolukorrast. Nii suurte pindade tühjalt hoidmine pika aja jooksul tähendab märkimisväärset summat saamata jäänud tulu, mida saanuks kasutada riigi kinnisvaraportfelli hädavajalikeks investeeringuteks,“ põhjendas Aas kirjaliku küsimuse esitamist. Samuti tahab Aas teada, kui palju raha kulub tühjalt seisvate hoonete valvamiseks, kütmiseks ja ülalpidamiseks.

Lisainfo:
Arto Aas
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige
[email protected]

Tagasiside