Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Loksa linnale erandi tegemine parteipileti alusel rikub haldusreformi eesmärki ja toob ilmselt uusi kohtuvaidlusi teiste omavalitsustega, leiab endine riigihalduse minister, riigireformi probleemkomisjoni aseesimees Arto Aas (Reformierakond).

Endise riigihalduse ministri sõnul on kurb näha, et valitsus libastub haldusreformi elluviimise lõpusirgel.

„Valitsuse üksikud eksimused võivad rikkuda haldusreformi eduka lõpuni viimise. Toimetulekuraskustes ja pelgalt 2700 elanikuga Loksa linnale erandi lubamine kõneleb sellest, et põhimõtted ja riigimehelikkus on asendunud parteipoliitiliste mahhinatsioonidega. Erandite tegemine parteipileti alusel rikub haldusreformi seaduse eesmärki ja on solvav kõigi nende omavalitsuste suhtes, kes pingutasid kriteeriumide täitmise nimel,“ lausus Aas.

„Ebaõiglus tekitab alati uusi probleeme ja ilmselt sünnitab ka Loksa erand uusi kohtuvaidlusi teiste omavalitsustega. Seega tänased valitsuse otsused pigem tekitasid uusi konflikte, mitte ei lahendanud neid. Kõige enam kannatavad aga mõistagi Loksa elanikud ise,“ ütles riigireformi probleemkomisjoni aseesimees.

„Raske on varjata ka pettumust IRL-i poliitikutes, kes seni on vähemalt retooriliselt nõudnud omavalitsuste ühendamisel suuri ja julgeid otsuseid. Nüüd on siis ka selles valdkonnas igasugustest põhimõtetest loobutud,“ lisas riigikogu liige.

Aas märkis, et valitsus jättis täna otsustamata ka nelja omavalitsuste ühinemisgrupi liitmise.

„Selliste otsustega venitamine on arusaamatu ja seab ohtu vajalike valimistoimingute läbi viimise kohalikeks valimisteks,“ leiab endine riigihalduse minister.

Valitsus kinnitas tänasel istungil kuus haldusreformi erandit, mille järgi jätkavad iseseisvate kohalike omavalitsustena: Loksa linn; Kuusalu vald; Häädemeeste vald; Saarde vald; Kanepi vald; Põlva vald; Narva-Jõesuu linn; Sillamäe linn; Toila vald ja Antsla vald.

Riigikogu riigireformi probleemkomisjoni aseesimees 

Arto Aas
[email protected]
+372 5188518

 

Tagasiside