Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Andres Sutt ütles pärast Reformierakonna fraktsiooni kohtumist Eesti Energia juhtidega, et tema arvates tuleks riigil 125 miljoni investeerimisel põlevkiviõli tehasesse võtta aeg maha, sest investeering on hetkel liiga riskantne.

“Elan Eesti Energia endise töötajana firmale endiselt kaasa,” ütles Sutt. Tema sõnul oli tänasel kohtumisel kaks suurt küsimust: kuidas sobitub õlitehase investeering strateegiliselt Eesti ja maailma kliimaeesmärkidega ning kuidas mõjutab investeeringu riske koroonakriis, millel on maailmamajandusele ja naftahindadele ka pikaajaline mõju.

“Minu seisukoht on, et minimaalselt tuleks praegu võtta kvartaliks või pooleks aastaks aeg maha, vaadata, kuidas kriis maailma majandust mõjutab ja kuhu suunas liiguvad kriisi mõjul pikaajaliselt naftahinnad. Praeguses seisus on see investeering liiga riskantne,” ütles Sutt.

Reformierakonna Riigikogu fraktsioon kohtus täna videosilla vahendusel Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri ja nõukogu esimehe Väino Kaldojaga.

Tagasiside