Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Seadusemuudatusega saab lahenduse vastuolu, kus kohaliku volikogu saadikul on keelatud kuuluda parlamenti ning riigikogulasel kohalikku otsustuskogusse, kuigi kandideerimisõigus on mõlemal, lausus riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Andre Sepp (Reformierakond).

Andre Sepp märkis riigikogu kõnepuldis Reformierakonna fraktsiooni nimel peetud sõnavõtus, et toetab ideed tugevdada omavalitsuste ja parlamendi sidet kohaliku elu küsimuste lahendamisel.

“Loodetavasti tulevad 2017. aasta kohalikud kohalikud valimised selgemad ning peibutuspartlus kaob, sest kõik valituks osutunud kandidaadid saavad ka reaalselt valijaid esindama asuda,” ütles riigikogu liige.

Ta tõi välja, et kohalik otsustuskogu on selgelt omavalitsuslike ülesannete täitmiseks ellu kutsutud ja põhiseadusest lähtuvalt tegutseb iseseisvalt.

“Parlamendis ja kohalikus volikogus täidab saadik erinevaid mandaate. Lisaks on eelnõusse sisse kirjutatud, et töötasu riigikogu liige kahest kohast ei saa,” sõnas riigikogu põhiseaduskomisjoni liige.

“Meid ei ole siin riigis nii palju, et keelata või piirata. Vastupidi: parima otsustuse saavutamiseks tuleb kompetentsi koondada. Euroopas on omavalitsusüksuste ja parlamendi vahel mandaatide ühildamises erinev praktika, kuid vaid kaheksas riigis on see keelatud,” lisas Sepp.

Riigikogu liikme staatuse seaduse ja kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu (181 SE) vastuvõtmine kaotab 2005. aastal kehtestatud piirangud, mis ei luba riigikogu liikmel osaleda valla- ja linnavolikogude töös, andes neile taas võimaluse kaasa rääkida oma elukohajärgse kohaliku omavalitsuse üksuse elu korraldamisel.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige

Andre Sepp
[email protected]
+372 5160150

Tagasiside