Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu ei kiitnud täna heaks Reformierakonna algatatud seadusemuudatust, mis tühistaks mitmekordse gaasiaktsiisi tõusu järgmise kolme aasta jooksul.

„Ratase valitsuse läbi surutud gaasiaktsiisi tõus on täiendavaks majanduskasvu piduriks. Ettevõtjate läbi aegade kõige kriitilisem hinnang valitsusele on selle kinnituseks. Gaasi kasutavad Eestis kodu kütmiseks või vee soojendamiseks 100 000 leibkonda ja maagaasi kasutab ligi 2000 ettevõtet,” lausus riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd.

Rahanduskomisjoni liikme sõnul rikub kokkulepitust mitu korda kiiremas tempos gaasiaktsiisi tõstmine Eesti kui etteaimatava maksu- ja ettevõtluskeskkonnaga riigi mainet ning peletab potentsiaalseid välisinvesteeringuid.

„Keskerakonna, IRL-i ja sotsiaaldemokraatide valitsuse teeneks on Eesti maksukeskkonna rikkumine ja ettevõtluskeskkonna halvendamine. Eelarvereegleid lõdvendatakse ja samal ajal kehtestatakse kuus uut maksu. Eelmise aasta lõpus kobareelnõuga seadustatud täiendav gaasiaktsiisi tõstmine on järjekordne näide seniste kokkulepete murdmiste poliitikast,“ ütles Sõerd.

„2020. aastaks on Eestis gaasiaktsiis võrdluses Läti, Leedu ja Poolaga 5 kuni 15 korda kõrgem. Gaasiaktsiisi tõusu tühistamine parandaks oluliselt nii suure energiatarbimisega tööstusettevõtete kui ka Eesti konkurentsivõimet tervikuna võrreldes Põhjamaade ja Balti riikidega,“ lisas Sõerd.

Riigikogus oli täna esimesel lugemisel Reformierakonna algatatud tulumaksuseaduse, sotsiaalmaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse muutmise seaduse eelnõu (412 SE), mille koalitsiooni saadikud tagasi lükkasid.

Riigikogu rahanduskomisjoni liige

Aivar Sõerd
[email protected]
+372 5062676

Tagasiside