Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kommenteerides täna Riigikogus vastuvõetud riigieelarve baasseadust, rõhutas rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd, et uue baasseaduse vastuvõtmine on oluline samm usaldusväärsema rahanduse suunas ja tugeva aluse loomine tulevaste kriiside ärahoidmiseks.

„Senisest tuntavalt rangemad eelarvereeglid peavad tagama majanduste usaldusväärsuse ja jätkusuutlikkuse ning sellega suurendama euroala tugevust tervikuna. Vastuvõetud seaduse eesmärk on säilitada ja kindlustada ka meie majanduse ja rahanduse stabiilsust, et toetada majanduskasvu ja ühiskonna arengut tervikuna,’’ lausus parlamendisaadik.

Aivar Sõerdi sõnul on nüüd kõigi liikmesriikide peamine prioriteet nende regulatsioonide ellurakendamine. „Peab märkima, et rakendatud meetmed ja uued eelarvereeglid on juba andnud reaalseid tulemusi – käesoleval aastal langeb prognooside kohaselt valitsussektori eelarvedefitsiit nii euroalal kui ka Euroopa Liidus tervikuna allapoole 3% taset SKP suhtes ja võlakoormus stabiliseerub euroalal 96% ja Euroopa Liidus 90% tasemel SKP suhtes. Kõrge võlakoormus annab siiski märku sellest, et riskid ei ole lõplikult maandatud ja paljude riikide rahanduse stabiliseerimisel on veel pikk tee käia,’’ lisas Sõerd.
 

Tagasiside