Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kommenteerides täna Riigikogus teisel lugemisel olevat 2012. aasta riigieelarve seaduse eelnõud, rõhutab rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd, et tuleva aasta riigieelarve tagab majanduskasvu ja tõstab tööhõivet.

„Eelarvekava jääb kindlaks konservatiivse eelarvepoliitika põhimõtetele ja toetab eesmärki jõuda valitsussektori ülejäägini 2013. aastal. Me ei võta riigile ülejõukäivaid kohustusi, mis võiksid ohtu seada järgmiste aastate eelarveväljavaated. Edasise majanduskasvu saavutamise nimel tuleb panustada tööhõive ja tööjõu kasvu. Neid eesmärke silmas pidades on suurendatud avaliku sektori investeeringuid, aga piiratud riigi tegevuskulusid,’’ ütles Sõerd.

Sõerdi sõnul on euroala paljude riikide laenukoormus sellisel tasemel, et ainuüksi laenuintresside tasumiseks kulub keskmiselt 3% SKTst. „Meie teenime aga olemasolevatelt reservidelt intresse rohkem kui võetud laenudelt intressideks maksame. Korras riigirahandus ka praegustel keerulistel aegadel võimaldab tagada eelarves kõigi valdkondade stabiilse rahastamise,’’ lisas parlamendisaadik.

Lõpetuseks lausus rahanduskomisjoni liige, et tänu investeeringute mahu suurendamisele elavneb ka majandus, mis omakorda suurendab ka tööhõivet.
 

Tagasiside