Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd toonitas täna Euroopa stabiilsusmehhanismiga liitumise eelnõu teisel lugemisel, et Euroopa Liidu mured on meie ühised mured ning euroala päästes toetame ka iseenda tulevikku.

Aivar Sõerdi sõnul on euroala võlakriisi peatamine ja lahendamine jätkuvalt üks aktuaalseimaid küsimusi Euroopas, ehk ka maailmas. „Tõsist murrangut senised pingutused toonud ei ole ja finantsturgudel ebakindel olukord kestab. Vale eelarvepoliitikat ajanud ning üle jõu elanud riigid ise sellest olukorrast välja ei tule. Olukorras, kus võlakriis on võtnud väga ulatuslikud mõõtmed, on lahendused ebamugavad ja sõltuvalt lõplikust lahendusest kas siis rohkem või vähem kulukad,’’ nendib Sõerd.

„Samas on hea tõdeda, et rahanduskomisjon tegi valitsuse esitatud eelnõu kohta parandusettepanekuid, mis suureneb oluliselt Riigikogu rolli, eelkõige selles suunas, et Riigikogu hakkab väga detailselt arutama väga arvukaid ESM-iga seotud küsimusi. Kuid enne detailsete küsimustega tegelemist tuleb Eesti parlamendil käsitleda suuri ja sisulisi küsimusi. Näiteks ESM-ile panganduslitsentsi omistamise küsimust, mis tegelikult on väga põhimõtteline. Rääkimata sellest kas ja milline peaks olema keskpanga roll. Ma viitan siin kas või Saksa Bundesbanki presidendile, kes on ilmutanud vankumatut vastuseisu keskpanga võlakirjade ostule,’’ ütles parlamendisaadik.

Lõpetuseks kutsus Riigikogu rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd parlamenti langetama täna vastutustundlikku otsust, sest euroala päästmine on meie kõigi huvides.
 

Tagasiside