Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Järgmise aasta riigieelarve toob kasu nii ettevõtjale kui palgasaajale, kuna toetab majanduskasvu ning tööjõumaksud langevad, ütles riigieelarve esimesel lugemisel rahanduskomisjoni liige Aivar Sõerd.

Sõerd märkis, et 2015. aasta eelarvekavas on palju rõõmustavaid sõnumeid: suurenevad toetused lastega peredele, tõusevad pensionid ja kasvab avaliku sektori töötajate sissetulek, kusjuures keskmisest suurem palgatõus ootab näiteks õpetajaid, päästjaid ning politseinikke.

„Palgasaajatele on samuti häid sõnumeid – tulumaksumäär langeb 21 protsendilt 20 protsendile, töötuskindlustusmakse 3 protsendilt 2,4 protsendile ning maksuvaba miinimum tõuseb 144 eurolt 154 eurole kuus. Inimestele jääb rohkem raha kätte. Kuna tarbijahindade tõus on alanenud, aga palgakasv jätkub, siis reaalpalga kasv ületab ka järgmisel aastal majanduse üldist kasvutempot. Eelarve seis ja mõõdukas majanduskasv võimaldavad parandada inimeste heaolu ja tõsta kindlustunnet,“ lausus riigikogu rahanduskomisjoni liige.

Eelmisel nädalal avalikustatud tööandjate manifestis soovitati riigil alandada otsustavalt tööjõumakse, et kaitsta Eesti ettevõtete konkurentsivõimet.

„Järgmise aasta eelarvekava võimaldab alandada tööjõu maksukoormust ja vähendada tööjõukulusid. Tööjõumaksude vähendamine on üks tänase valitsusliidu peaeesmärke. Ettevõtjate jaoks on positiivne ka eelarvega antav sõnum, et majanduskeskkond püsib kasvusõbralik ja eelarvepoliitika pakub võrdset konkurentsikeskkonda,“ ütles Sõerd.

Tagasiside