Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval 20. aprillil nimetas president Kersti Kaljulaid vastavalt peaminister Jüri Ratase ettepanekule Raul Siemi (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond) väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministriks. Minister astus ametisse Riigikogu ees ametivande andmisega.

“Austatud Riigikogu aseesimees! Austatud Riigikogu! Austatud peaminister! Asudes täitma Vabariigi Valitsuse liikme kohustusi, olen teadlik, et kannan selles ametis vastutust Eesti Vabariigi ja oma südametunnistuse ees. Tõotan pühalikult jääda ustavaks Eesti Vabariigi põhiseaduslikule korrale ning pühendada oma jõu eesti rahva heaolu ja tuleviku kindlustamisele,” ütles Siem Riigikogu ees.

Peaminister Jüri Ratase sõnul ühineb Raul Siem valitsusega väljakutseterohkel ajal, mil sisse elamiseks ei ole pikalt mahti ning käised tuleb kohe üles käärida.

“Soovin uuele ministrile pealehakkamist ja kiiret süvenemist. Loodan, et Siemi panus oma valitsusalas Eesti COVID-19-ga kaasnenud kriisist väljatoomisel saab olema tõhus. Samuti ootab teda vastutusrikas roll meie digiriigi arendamise eestvedamisel, kodumaiste ettevõtete toetamisel välisturgudel ning Eestisse välisinvesteeringute meelitamisel,” ütles Ratas.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond kutsus eelmisel reedel oma valitsusdelegatsioonist tagasi senise ministri Kaimar Karu. Väliskaubandus- ja infotehnoloogia valdkonna poliitilise juhtimise eest vastutab koalitsioonilepingu kohaselt EKRE, kes pakkus uueks ministriks välja Raul Siemi.

 

Tagasiside