Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

EKRE fraktsiooni aseesimehe ja Riigikogu vabadussõdalaste toetusrühma liikme Henn Põlluaasa poolt anti täna 23.11.2017 täiskogu istungi alguses kolmandat korda üle „Eesti Vabadussõjalaste Liidu ja sellega seotud isikute ning organisatsioonide rehabiliteerimisest“ eelnõu ja seletuskiri.

12.märtsil 1934. aastal sooritati Eesti Vabariigis võimupööre, millele järgnesid repressioonid nii poliitiliselt aktiivsete eraisikute kui ka nende ühenduste vastu. Represseeritud isikutelt võeti nende seadusliku poliitilise tegevuse ja poliitiliste veendumuste pärast ära vabadus, sõjaväelised auastmed ja autasud; sõjaväelased ja ametnikud kaotasid töö, kohalike omavalitsuste volikogudesse valitud isikud oma kohad. Toimepandud aktsioonide põhjendamatust on osaliselt tunnistanud ka nende toimepanijad, pidades võimalikuks repressioonide ohvriks langenud isikute osalist amnesteerimist mõne aasta möödudes. Ent õiguslikult on poliitiline arveteõiendamine ja tagakiusamine tänaseni heastamata.

Eelnõu eesmärgiks on rehabiliteerida kõik isikud ja ühendused, kes olid süüdi mõistetud või represseeritud seoses osalusega Eesti Vabadussõjalaste Liidu ja sellega seotud ühenduste tegevuses, samuti selle tegevusele kaasaaitamises või toetamises.

Henn Põlluaas ütles otsuse eelnõud üle andes, et usub, et kolm on kohtu seadus ning Riigikogu juhatus ei lükka otsuse eelnõud kolmandat korda tagasi ja Vabadussõdalaste toetusrühm ei pea selgituste saamiseks pöörduma kohtu poole.

Rohkem infot, 

Henn Põlluaas, EKRE fraktsiooni aseesimees

mobiil 58-541-447

 

Tagasiside