Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kolmapäevases 20.04 infotunnis Konservatiivse Rahvaerakonna arupärimisele eestluse ühe tähtsa sümboli Narva Aleksandri kiriku müügi ja seisukorra osas vastanud Taavi Rõivas lubas, et valitsus tuleb teemaga kaasa ning on nõus istuma osapooltega ühise laua taha, et leida asjadele mingi konstruktiivne ja väärikas lahendus.

Rõivas ütles, et kuuldused justkui oleks valitsus selles küsimuses ühte- või teistpidi pöördumatu otsuse langetanud ei vasta tõele. “Kui kõik olulised osapooled näitavad üles initsiatiivi ja valmisolekut leida mõistlik lahendus, kuidas see väga kaunis sakraalhoone saaks jätkata tulevikus näiteks kultuuriobjektina, siis ma ei välistaks mingil juhul seda, et ka riik võib teatud osas õla alla panna, ” ütles peaminister. Rõivase sõnul on riik Narva Aleksandri kiriku renoveerimist ka varem ligi 2 miljoni euroga abistanud. 

Konservatiivse fraktsiooni liige ja arupärija Mart Helme nentis, et tegemist on hea uudisega ning fraktsioon jälgib pingsalt valitsuse edasisi samme Narva Aleksandri kiriku osas.

Tagasiside