Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) otsustas esmaspäeval mitte toetada Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ettepanekut peatada Eesti osalus Euroopa Liidu pagulaste ümberjaotuskavas.

“Arutasime ja leidsime, et see ei ole piisav ettekääne, et sellisest, solidaarsusele toetuvast programmist loobuda,” ütles ELAK-i esimees Toomas Vitsut BNS-ile. Ta viitas EKRE esitatud ettepaneku põhjendusele, kus toodi esile kaks hiljutist vägivaldset juhtumit pagulasperedega.

Samuti ei osanud istungil osalenud siseministeeriumi esindajad riigikogu saadikutele selgitada, kuidas toimuks Eesti osaluse peatamine selle Euroopa Liidu programmis, ütles Vitsut. “Tõenäoliselt tooks see meile kaasa üsnagi palju negatiivset tähelepanu ja lähtuvalt sellest otsustas komisjon ettepanekut mitte toetada,” rääkis Euroopa Komisjoni pahameelt pelgav ELAK-i esimees.

EKRE esitatud riigikogu otsuse eelnõu toetas nimelisel hääletusel komisjonis EKRE liige, komisjoni aseesimees Jaak Madison, Keskerakonna liige Oudekki Loone jäi erapooletuks ning ülejäänud komisjoni liikmed hääletasid selle vastu, kaasa arvatud saadikud ennast justkui “konservatiivideks” positsioneerivatest IRLst ja Vabaerakonnast. See paljastas ilmekalt IRL ja Vabaerakonna võltsretoorika, samas kui reaalsete tegudega nad Eesti rahvusriigi eest ei seisa. Kokkuvõtteks otsustas ELAK rahvuskonservatiivide (EKRE) ettepanekut mitte toetada.

Ettepaneku edasise menetluse osas on määrav roll riigikogu põhiseaduskomisjonil, mis on ettepaneku menetlemise juhtivkomisjon ning palus ELAK-ilt ettepaneku suhtes seisukohta.

Rohkem infot, Jaak Madison , EKRE fraktsioon

mobiil 58 -171-349

Tagasiside